Collection: Chocolate
Chocolate is one of the most popular foods in the world. We use it to craft chocolates, mold chocolate, and create chocolate treats. Our chocolates come in a variety of flavors and fillings. Mint, peanut butter, caramel, and nuts, just to name a few. Molded chocolate is chocolate that has been poured into molds to create specific shapes. From bears to trains and bunnies to Santa. Chocolate treats are a wide variety of confections that include chocolate as a main ingredient. Some of our most popular are Malt Balls, Oreos, and Potato Chips.
-
Sold outMarie's Book Sampler
Regular price $18.70 USDRegular priceSale price $18.70 USDSold out -
Sold outMarshmallows - 1 lb.
Regular price $30.50 USDRegular priceSale price $30.50 USDSold out -
Milk Chocolate Foil Nuggets - 1/2 lb.
Regular price $11.17 USDRegular priceSale price $11.17 USDSold out -
Sold outMilk Chocolate Malt Balls - 1/2 lb.
Regular price $6.19 USDRegular priceSale price $6.19 USDSold out -
Sold outMilk Chocolate Pretzels - 1.5 oz.
Regular price $2.90 USDRegular priceSale price $2.90 USDSold out -
Sold outMilk Chocolate Wafers - 1/2 lb.
Regular price $6.35 USDRegular priceSale price $6.35 USDSold out -
Sold outMint Meltaways - 1/2 lb.
Regular price $16.38 USDRegular priceSale price $16.38 USDSold out -
Sold outMotorcycle - 6 oz.
Regular price $11.05 USDRegular priceSale price $11.05 USDSold out -
Sold outMustache Sucker - 1.75 oz.
Regular price $3.05 USDRegular priceSale price $3.05 USDSold out -
Sold outNonpareils - 1/2 lb.
Regular price $8.48 USDRegular priceSale price $8.48 USDSold out -
Sold outNut Butter Crunch - 1 lb.
Regular price $30.50 USDRegular priceSale price $30.50 USDSold out -
Sold outNut Covered Creams - 1 lb.
Regular price $30.50 USDRegular priceSale price $30.50 USDSold out -
Sold outOrange Peel - 1 lb.
Regular price $30.50 USDRegular priceSale price $30.50 USDSold out -
Sold outOreo - 1 oz.
Regular price $1.95 USDRegular priceSale price $1.95 USDSold out -
Sold outPaint Palette - 1.5 oz.
Regular price $2.90 USDRegular priceSale price $2.90 USDSold out -
Sold outPea'Kins - 1 lb.
Regular price $30.50 USDRegular priceSale price $30.50 USDSold out